Zakup laptopa lub ultrabooka w sklepie  zawsze jest sporym wydatkiem. Dlatego też, należy dobrze przemyśleć to, jaki model będzie dla nas najbardziej odpowiedni.
Dzięki naszemu poradnikowi, z pewnością każdemu uda się wybrać model idealnie spełniający nasze wymagania.

W jakim celu kupujemy laptopa?

W pierwszej kolejności, powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie, do jakich celów potrzebować będziemy komputera?
Czy często mamy zamiar wykorzystywać go w podróży?
Czy lubimy od czasu do czasu zagrać w gry komputerowe i szukamy laptopa dla gracza, a może przede wszystkim będziemy wykorzystywać go w pracy?
Kto korzystać ma z nowego laptopa? Tylko my, czy również cała rodzina?

Te trzy powyższe kwestie są szczególnie ważne, i z pewnością warto wziąć je pod uwagę dokonując wyboru nowego laptopa w sklepie internetowym.

Drogi czy tani  – jakiego laptopa kupić?

Drugą kwestią, jaką z pewnością należy ustalić jest wysokość budżetu jaki zamierzamy przeznaczyć na zakup laptopa.
Czy zamierzamy sfinansować go wyłącznie przy pomocy posiadanej gotówki, czy może rozważamy zakup ratalny na stronie sklepu internetowego.  Dodatkowo musimy również uwzględnić koszty dodatkowych usług jak przedłużenie gwarancji czy dodatkowe ubezpieczenie OC sprzętu.

W momencie kiedy będziemy mieli ustalone te kwestie, możemy zacząć poszukiwania idealnego modelu dla nas.
Jeśli nie mamy zbyt wielu środków, które moglibyśmy przeznaczyć na zakup urządzenia jakim jest laptop, a posiadamy pewną wiedzę na temat komputerów, z powodzeniem możemy zaoszczędzić kilkaset złotych, wybierając tani laptop , który nie ma zainstalowanego systemu operacyjnego.

To spora przeszkoda dla początkujących użytkowników komputerów, wymagająca samodzielnej instalacji systemu operacyjnego na dysku komputera i jego wstępnej konfiguracji. Często jednak dysponujemy już legalną wersja Windowsa kupioną z poprzednim urządzeniem lub możemy np. pobrać bezpłatną jego wersję ze strony uczelni na której studiujemy.
To już spora oszczędność rzędu 300-400 złotych.

Kolejną zaletą kupna notebooka bez systemu operacyjnego, jest fakt, że mamy możliwości samodzielnego wyboru dowolnego oprogramowania ( Linux, Windows7 czy Windows 8).

Wybierając laptopa lub ultrabooka w sklepie  dla siebie, warto dobrze rozważyć powyższe kwestie , aby przez kilka lat cieszyć się z jego posiadania i zbyt szybko nie wymieniać sprzętu.

Po lekturze tego artykułu powinieneś już wiedzieć jakiego laptopa kupić.

Więcej informacji na temat zakupu nowego laptopa znajdziesz tutaj.