Zbliża się lato a wraz z nim sezon letnich urlopów i wyjazdów. Wielu z nas po raz pierwszy od wielu miesięcy wyruszy w dłuższą podróż samochodem, często w miejsce e którym jeszcze nie byliśmy ani razu. Szczególnie za granicą.

Jak zatem bezpiecznie dostać się na miejsce, aby podróż była przyjemna i bezpieczna?

Rozwiązanie jest proste – wystarczy kupić dobrą nawigację samochodową gps.

Sklepy internetowe oferują aktualnie największy wybór nawigacji samochodowych na rynku.

Różnią się one wielkością ekranu, producentem, obszarem pokrycia mapy, dostępną aktualizacją a nawet odblokowaniem.

Jakie parametry są ważne a jakie nie?

Na co zwrócić uwagę, aby dokonać wyboru najlepszego urządzenia do nawigacji samochodowej w sklepie internetowym?

Jak kupić nawigację samochodową?

Szczęśliwie na stronie naszego sklepu internetowego z nawigacjami techsat24.pl możecie Państwo zapoznać się dokładnie z parametrami nawigacji samochodowych, porównać je za pomocą wbudowanej na stronę porównywarki , a następnie zamówić ją z przesyłką kurierem lub odebrać w naszym sklepie komputerowym w Skarżysku.

Ale do rzeczy.

Nawigacje samochodowe – na co zwrócić uwagę przy zakupie

Aby urządzenie było jak najlepiej dopasowane do naszych potrzeb musimy odpowiedzieć na kilka podstawowych pytań.

Podstawowe pytanie na jakie musimy sobie odpowiedzieć to, czy często i jak daleko będziemy jeździć. Być może nie potrzebujemy bowiem najdroższego na rynku urządzenia, najeżonego najnowszymi funkcjami, które może okazać się zbyt skomplikowane w obsłudze, a w rezultacie i tak nie będziemy wykorzystywać wszystkich jego możliwości.

Czy rzeczywiście potrzebujemy nawigacji samochodowej z mapą pełnej Europy, czy tylko wystarczy nam obszar Polski – bo przeważnie tam jeździmy samochodem po drogach?

A  jak wiadomo pokrycie mapy odpowiada cenie samego urządzenia. Na przykład popularna nawigacja MIO model 6900 z mapą samej Polski kosztuje w sklepie 299 złotych , podczas gdy jej wersja z mapą pełnej Europy już 499 złotych.

Po drugie dobierzmy właściwe urządzenie nawigacyjne do rodzaju środku transportu jakim podróżujemy.

Oprócz typowych nawigacji samochodowych istnieją także takie nawigacje stworzone specjalnie z myślą o motocyklistach, pieszych czy dla łodzi lub TIR-ów.

I wbrew początkowym opiniom różnią się one od siebie znacznie.

 

Jak kupić nawigacje do ciężarówek

Na przykład nawigacje przeznaczone do TIR-ów mają wgrane zdecydowanie bardziej zaawansowane mapy. Oprócz zwykłego planowania trasy jak w opcji samochodu osobowego mają również podaną informację o ograniczeniach w tonażu oraz o wysokości przejazdów mostów i podpór.

Dzięki temu unikniecie wjazdu ciężarówką czy autobusem w drogę o ograniczeniu do 3,5 tony , czy przejazdu pod mostem o wysokości nad drogą 3 metry.

Po trzecie wybierzmy odpowiednią wielkość ekranu nawigacji.

Jeśli poruszamy się małym samochodem osobowym wielkości Fiata Punto, Opla Corsy czy Forda Focusa z powodzeniem wystarczy nam nawigacja gps z ekranem 4,3 cala.

5 calowe nawigacje polecamy do większych samochodów klasy średniej np. VW Passat czy Opel Vectra, gdzie kierowca znajduje się dalej od deski rozdzielczej i nawigacja nie przysłoni zbyt dużego obszaru widoczności przez przednią szybę.

Jeśli kierujecie większym pojazdem, szczególnie ciężarówką czy autobusem proponujemy zakup bardziej komfortowej nawigacji z ekranem 6 lub 7 cali.

Urządzenia te często wyposażone są również we wbudowane kamery cofania ułatwiające manewrowanie tak dużymi pojazdami.

Aktualizacje mapy w nawigacji gps

Ostatnią, ale najważniejsza rzeczą przy wyborze GPS-u są dostępne aktualizacje map.

Przed zakupem koniecznie trzeba sprawdzić ich dostępność oraz cenę aktualizacji.Zwróćcie również uwagę na dostępność danej nawigacji gps z mapami typu „Lifetime” czyli wersji z bezpłatną darmową aktualizacją. Są one z reguły droższe o około 100 – 200 złotych przy zakupie, ale ta różnica najczęściej zwraca się już po dokonaniu 1-2 aktualizacji.

Serdecznie zapraszam na zakupy nawigacji samochodowych do  naszego sklepu.

Jeśli szukacie więcej informacji o nawigacjach samochodowych zapraszamy do lektury naszego poradnika „Jak kupić nawigację samochodową” dostępnego tutaj.