Kasa fiskalna dla prawnika – kiedy kupić ?

 

Będąc adwokatem  lub radcą prawnym  należy się liczyć z tym, że pewnego dnia zdecydujemy się na otwarcie własnej Kancelarii Adwokackiej czy Biura Radcy Prawnego i zaczniemy udzielać płatnych porad prawnych.

Co to oznacza dla adwokatów i radców prawnych ?- konieczność zakupienia kasy fiskalnej.

 

______________

Uwaga od 01 marca 2015 roku nastąpiła istotna zmiana !

Nowe rozporządzenie Ministra Finansów, które weszło  w życie w czwartek, 1 stycznia 2015 , wprowadza zasadę, że każdy praktykujący prawnik  , posiadający czynną praktykę na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych – niezależnie od wielkości osiąganego przychodu – zobowiązany jest go ewidencjonować za pomocą kasy fiskalnej.

I już niezależnie od tego, czy przekroczył obrót 20 000 za rok poprzedni, czy nie .

W praktyce oznacza to, że otwierając nową działalność prawną musimy już od samego początku zaopatrzyć sie w kasę fiskalną.

Jedynie notariusze prowadzący kancelarie notarialne są podmiotowo zwolnieni z obowiązku posiadania kas fiskalnych.

 ___________

 Jaka kasa fiskalna dla prawnika ?

Prawnik nie zawsze pracuje w swoim biurze, więc powinien posiadać mobilną kasę fiskalną. I koniecznie musi mieścić się w torbie lub szufladzie biurka . Taka mobilna kasa fiskalna dla prawnika jest bardzo poręczna i przede wszystkim prosta w obsłudze.

Prawnik wystawia zawsze rachunki opodatkowane dokładnie taką samą stawką podatkową . W zależności od tego czy jest on płatnikiem podatku VAT czy nie wynosi ona odpowiednio 23 procent lub jest zwolniona od podatku.

Z tego też powodu nie potrzebuje on rozbudowanej kasy fiskalnej, ani też urządzenia  do drukowania faktur. Faktury może przecież wystawiać komputerowo wykorzystując odpowiednie do prowadzenia kancelarii prawnej oprogramowanie , a przy pomocy kasy fiskalnej dla prawnika wystawiać jedynie paragony fiskalne za porady i analizy prawne.

Koszt zakupienia mobilnej kasy fiskalnej to bardzo mały wydatek rzędu zaledwie 1000 – 1500 złotych netto .

W szczególności polecamy doskonałą i małą kasę fiskalną Posnet Thermal HS EJ – idealną do przenoszenia w teczce czy przechowywania w szufladzie biurka. Dodatkowym atutem jest pamięć elektroniczna uwalniająca od konieczności przechowywania dodatkowych kopii paragonów oraz proste podobne do obsługi w telefonie funkcji SMS programowanie urządzenia.  Ceny i więcej informacji o tej kasie uzyskacie Państwo tutaj .