Prowadząc każdy rodzaj działalności gospodarczej w tym także usługi medyczne czy gabinet lekarski  musimy albo uważać na limit zarobku w sprzedaży bez rachunkowej, albo po prostu kupić kasę fiskalną.

 

Kiedy kasa fiskalna dla lekarza ?

 

Przepisy dotyczące obowiązków i terminów wprowadzenia kasy fiskalnej u lekarzy są wspólne dla wszystkich podatników. I nie jest ważne czy prowadzisz sklep , zakład krawiecki czy przychodnie zdrowia lub gabinet specjalistyczny.

Od tej zasady nastąpiło jednak odstępstwo .

Nowe rozporządzenie Ministra Finansów, które weszło  w życie w czwartek, 1 stycznia 2015 , wprowadza zasadę, że każdy praktykujący lekarz , posiadający czynną praktykę na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych – niezależnie od wielkości osiąganego przychodu – zobowiązany jest go ewidencjonować za pomocą kasy fiskalnej.

Utraciły moc prawną poprzednie rozporządzenia zwalniające z obowiązku zakupu kasy fiskalnej lekarzy, których obrót za rok poprzedni był mniejszy niż 20 000 złotych, oraz tych którzy świadczyli usługi okazjonalnie ( mniej niż 20 pacjentów z ograniczeniem do 50 porad lekarskich).

Po wejściu w życie nowych przepisów kasy fiskalnej nie będą musiały posiadać tylko ci lekarze , które nie świadczą usług zdrowotnych dla osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych.

 

W praktyce oznacza to wyłącznie te gabinety lekarskie i stomatologiczne które świadcząc swoje usługi wyłącznie w ramach kontraktu z NFZ lub z innym podmiotem gospodarczym.

Ponieważ usługi medyczne, a w szczególności badania specjalistyczne, szczepienia i diagnostyka kliniczna czy usługi stomatologiczne świadczone są przez wysokiej klasy specjalistów dbających o swoja reputację  należy więc zakupić kasę fiskalną do gabinetu już w momencie rozpoczynania działalności.

 

Jaka kasa fiskalna dla lekarza będzie najlepsza ?

 

Z naszych wieloletnich doświadczeń możemy zaproponować 3 modele kas fiskalnych, które doskonale sprawdzą się w roli kasy dla lekarza:

  • mała, przenośna kasa fiskalna Posnet Mobile HS EJ – lekka i mała doskonale mieszcząca się w lekarskiej torbie, czy szufladzie biurka. Idealna dla lekarzy prowadzących praktykę wyjazdową u chorego.  Dodatkowym atutem jest pamięć elektroniczna uwalniająca od konieczności przechowywania dodatkowych kopii paragonów oraz proste podobne do obsługi w telefonie funkcji SMS programowanie urządzenia.  Ceny i więcej informacji o tej kasie uzyskacie Państwo tutaj .

 

  • kasa fiskalna do gabinetu lekarskiego lub stomatologicznego Posnet Bingo HS EJdoskonała kasa do przychodni , zespołu gabinetów lekarskich, gabinetów stomatologicznych, czy punktów szczepień. Wszędzie tam, gdzie wymagana jest większa ilość badań , specjalistyczna diagnostyka, czy szczepienia. Dzięki dużej pojemności akumulatora umożliwi pracę nawet przy braku zasilania sieciowego, a szeroki 57 mm papier umożliwi dokładne (24 znaki) nazwanie wykonanego badania lub szczepienia.  Dodatkowym atutem jest pamięć elektroniczna uwalniająca od konieczności przechowywania dodatkowych kopii paragonów oraz proste podobne do obsługi w telefonie funkcji SMS programowanie urządzenia.  Ceny i więcej informacji o tej kasie uzyskacie Państwo tutaj .

 

  • drukarka fiskalna do przychodni lekarskiej lub stomatologicznej Posnet Thermal – idealne rozwiązanie dla przychodni prowadzących skomputeryzowany system ewidencji pacjentów i badań. Po połączeniu z programem zarządzającym przychodnią lub gabinetem umożliwia bezstresowe ufiskalnianie wystawionych w programie komputerowym rachunków i faktur VAT dla pacjentów czy NFZ.  Dalsze informacje uzyskacie Państwo kontaktując się z nami osobiście lub dzwoniąc pod telefon 41 251 55 55.